Otevření zámku Lány

Po šesti letech byl zámek Lány otevřen veřejnosti.

Den otevřených dveří byl poprvé v historii v roce 2000, nepředpokládá se, že by se tato událost opakovala častěji, ale o tom rozhodne nový prezident. 

Od barokního zámku v Lánech se táhla málem nekonečná fronta, nikoho neodradilo ani tropické počasí, zámek si přišli prohlédnout stovky lidí. Návštěvníky osobně vítala paní Lívie Klausová a později dorazil i pan prezident. Pro návštěvníky zde bylo k dispozici mnoho průvodců a byly k vidění všechny historické reprezentační místnosti,  včetně velké zámecké kuchyně, kde je umístěn přístroj na kávu od firmy Dallmayr.

Lány byly původně zemanským sídlem, které v 16. století nechal přestavět Rudolf II. na lovecký zámeček. Současnou podobu zámek dostal v 19. století. V roce 1921 objekt koupil československý stát a jako rezidenci ho využíval prezident T. G. Masaryk. Návrat k prvorepublikové tradici nastal v Lánech až po roce 1989, kdy si toto místo oblíbili Václav Havel a poté i Václav Klaus.


Internetový obchod Velita.cz nabízí ve svém sortimentu: Bižuterie, šperky bižuterie, bižuterie z korálků, náušnice bižuterie a mnoho dalšího.
kávovarykávovarynápojové automatypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarynápojové automatykávovarypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarypronájem kávovarůnápojové automaty
JSME TU PRO VÁS JIŽ OD ROKU 1700
Copyright © 2010 Káva-servis, All Rights Reserved, projekt za podpory EU, linkbuilding
Webdesign a seo
webdesign e-Fénix s.r.o.