Slavení Stovky Revue PROSTOR v Latin Art Gallery!

10. prosince 2013 dorazil maraton stovky vydaných čísel revue PROSTOR do svého cíle. Stalo se tak mezi zářivě barevnými obrazy v nově otevřených prostorách Latinskoamerického kulturního centra (Latin Art Gallery) a za účasti partnera Dallmayr Kaffee.

Dallmayr Kaffee je partnerem Revue PROSTOR.

Revue PROSTOR je prestižní společensko-kulturní čtvrtletník zaměřený na aktuální témata z oblasti kultury, společenského a politického života.

Původně samizdatový časopis PROSTOR, u jehož zrodu stáli Aleš Lederer, Jan Štern, Jan Vávra a Jiří Hapala, vznikl v červnu v roce 1982. V samizdatové, "zakonspirované" podobě vycházel až do roku 1989, celkem 12 čísel (kvůli hrozbě prozrazení a zákazu používali autoři i přispěvatelé pseudonymy).

Od roku 1990 začala nezávislá, kulturně politická revue PROSTOR vycházet (od čísla 10) v soukromém nakladatelství a vydavatelství Aleše Lederera, který jakožto vydavatel rovněž řídil redakční kruh časopisu, jehož členy byli Rudolf Starý (pozdější šéfredaktor), Jan Vávra, Josef Kroutvor, Milan Hanuš (pozdější výkonný redaktor) a Stanislava Přádná.


Nechyběli jsme ani při příležitosti oslavy 100. vydání, která se konala v Latin Art Gallery. K oslavě též přispěl koncert kapely Louka band. Součástí "Stovky" byly také rozhovory o důležitosti integrálního vzdělávání a promýšlení podstatných otázek lidského života v kontextu přelomové doby.

 

Rádi Vás zveme ke shlédnutí reportáže o Revue PROSTOR v pořadu Třistatřicettři v České televizi. (od minuty 19:06)

 

Zdroj: www.revueprostor.cz


Internetový obchod Velita.cz nabízí ve svém sortimentu: Bižuterie, šperky bižuterie, bižuterie z korálků, náušnice bižuterie a mnoho dalšího.
kávovarykávovarynápojové automatypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarynápojové automatykávovarypronájem kávovarůkávovarykávovarykávovarykávovarypronájem kávovarůnápojové automaty
JSME TU PRO VÁS JIŽ OD ROKU 1700
Copyright © 2010 Káva-servis, All Rights Reserved, projekt za podpory EU, linkbuilding
Webdesign a seo
webdesign e-Fénix s.r.o.